Forgot Password

 

Register

 

Create your Connect ID

This will allow you to login to all DStv websites & applications




or
Login using
x

Email Reset

 




Loading...
Loading Live Scoring...
*All times CAT (GMT+2)

Main upcoming bouts:


INTERNATIONAL   SOUTH AFRICA

Tuesday September 16

Tokyo – Kazuto Ioka v Paul Carrillo (flyweights)

Saturday September 20

Mashantucket, Conn – Thabiso Mchunu v Garrett Wilson (10 rounds, cruiserweight)

Helsinki – Richard Abril v Edis Tatli (WBA lightweight title)

Mexico – Carlos Cuadras v Sonny Boy Jaro (WBC junior bantamweight title)

Phoenix, Ariz – Andy Ruiz v Sergei Liakhovich (heavyweights)

Ciudad, Mexico – Orlando Salido v Terdsak Kokietgym (WBO interim junior lightweight title)

London – George Groves v Christopher Rebrasse (WBC super-middleweight title eliminator)

Sheffield, England – Kid Galahad v Tyson Cave (Commonwealth Jr featherweight title)

Friday September 26

Mesquite, Texas Anselmo Moreno v Juan Carlos Payano (WBA bantamweight title)

Saturday September 27

Moscow – Krzysztof Wlodarczyk v Grigory Drozd (WBC cruiserweight title)

Schleswig-Holstein, Germany – Arthur Abraham v Paul Smith (WBO super-middleweight title)

Monday September 29

Hildago, Texas – Antonio Tarver v Johnathon Banks (heavyweights)

Wednesday October 1

Thailand – Carlos Buitrago v Knockout CP Freshmart (WBA interim minimumweight title)

Santa Monica, Cal – Chris van Heerden v Kebin Bizier (welterweight)

Saturday October 4

Mashantucket, Conn – Rances Barthelemy v Fernando David Saucedo (IBF super-featherweight title)

Los Mochis, Mexico Jhonny Gonzalez v Jorge Arce (WBC featherweight title)

Wednesday October 8

Biloxi, Miss – Sam Soliman v Jermain Taylor (IBF middleweight title)

Saturday October 11

Quintana Roo, Mexico – Carlos Molina v Cornelius Bundrage (IBF middleweight title)

Friday October 17

Buenos Aires – Juan Carlos Reveco v Yodmongkol Vor Saengthep (WBA flyweight title)

Saturday October 18

Carson, Cal – Gennady Golovkin v Marco Antonio Rubio Bundrage (WBA middleweight title)
Nonito Donaire v Nicholas Walters (WBA featherweight title)

Wednesday October 22

Tokyo – Shinsuke Yamanaka v Suriyan Sor Rungvisai (WBC bantamweight title)

Saturday October 25

Monte Carlo – Randy Caballero v Stuart Hall (IBF bantamweight title)
Hekkie Budler v Xiong Zhao Zhong (WBA minmumweight title)

Liverpool – Zolani Tete v Paul Butler (IBF super-flyweight title)

Saturday November 1

Chicago – Tomoki Kameda v Alejandro Hernandez (WBO bantamweight title)

Sports Talk



Ron Jackson
Floyd still heads Top-10 list
Floyd Mayweather won’t be the best boxer in the world for much longer.

Ron Jackson II
Off to varsity after 111 fights
Eddie Peirce was a first-class boxer and a courageous soldier who went to university at the age of...